دانلود رایگان کتاب زنان شیفته : روانشناسی محبت بی تناسب pdf

دانلود رایگان کتاب زنان شیفته : روانشناسی محبت بی تناسب pdf

کتاب روانشناسی نوشته رابین نوروود

 • عنوان:

  دانلود کتاب زنان شیفته (روانشناسی محبت بی تناسب)

 • نویسنده: رابین نوروود

 • مترجم: مهدی قراچه داغی

 • فرمت: PDF

 • زبان: فارسی

زنان شیفته

زنان شیفته چه کسانی هستند؟ آیا منظور زنانی است که عاشق شده‌اند؟ اگر این کتاب همه زنان را دربرمی‌گیرد پس چرا چنین نامی دارد؟ نام این کتاب به‌گونه‌ای است که گویا بخش خاصی از زنان را شامل می‌شود نه همه زنان را. ویژگی‌های این زنان چییست؟ با ما و معرفی کتاب زنان شیفته همراه باشید تا به این سوالات پاسخ داده و موضوعات کتاب را بررسی کنیم.

معرفی کتاب

کتاب زنان شیفته همانگونه که از نامش مشخص است به موضوع عشق می‌پردازد. در ادامه نام کتاب، روانشناسی محبت بی‌تناسب آمده است. باتوجه به این نام پاسخ یکی از سوالات مشخص می‌شود؛ این کتاب تنها به بخش خاصی از زنان اشاره دارد. زنانی که عشق و محبت آنها بی‌تناسب است. حال باید دید منظور از عشق بی‌تناسب چیست و آیا این رفتار در زمره رفتارهای بیمارگونه قلمداد می‌شود؟ چه رفتاری نشانه عشق بی‌تناسب است و اگر این رفتار بیمارگونه تلقی می‌شود، آیا راهی برای درمان مبتلایان به عشق بی‌تناسب وجود دارد؟

رابین نوروود در این کتاب ما را با این عشق آشنا می‌کند و به سوالاتی که در ذهنمان نقش بسته است، پاسخ می‌دهد.

این کتاب به این موضوع می‌پردازد که چرا بسیاری از زنانی که میل به بذل محبت دارند همسرانی نصیبشان می‌شود که عشق خود را از آن‌ها دریغ می‌کنند، چرا در‌حالی‌که یک  رابطه‌ نیازهای ما را برطرف نمی‌کند، همچنان به آن ادامه می‌دهیم.

سرفصل‌های کتاب زنان شیفته(روانشناسی محبت بی‌تناسب)

کتاب زنان شیفته، به مقوله عشق ورزیدن بی‌حد و بدون تناسب زنان می‌پردازد و در 9 فصل مجزا به نگارش در‌آمده است. این سرفصل‌ها عبارتند از:

 1.  عشق ورزیدن به مرد وقتی که محبت شما را بی‌جواب می‌گذارد.

 2.  برایت رنج می‌کشم تا دوستم بداری

 3.  نیاز به مورد نیاز بودن

 4.  همخوانی

 5.  مردانی که زنان شیفته را انتخاب می‌کنند.

 6.  دیو و دلبر

 7.  وقتی اعتیادها یکدیگر را تغذیه می‌کنند.

 8.  مردان بخاطر عشق

 9.  راه بهبود

آیا عشق یک زن شیفته از نوع عشق سالم است؟

در پیش‌گفتار کتاب می‌خوانیم که عشقی که با تألم همراه باشد، عشقی ناسالم است. وقتی بخش اعظم صحبت ما با دوستانمان درمورد کسی است که او را دوست داریم، وقتی به او و مسائلش، افکار و احساساتش بهای بیش از اندازه می‌دهیم، وقتی تقریباً همه جملاتمان را با نام او شروع می‌کنیم، عشق بی‌تناسب داریم و شیفته هستیم. وقتی از دمدمی مزاجی‌ها، از بدخلقی‌ها، از بی‌تفاوتی‌ها و از تحقیرکردنهایش بی‌تفاوت می‌گذریم، عشق بی‌تناسب داریم. وقتی بسیاری از ویژگی‌ها، ارزش‌ها و رفتارهایش را نمی‌پسندیم و با این‌حال با آنها کنار می‌آییم و فرض را بر این می‌گذاریم که اگر بیشتر محبت کنیم می‌توانیم او را تغییر دهیم، شیفته بی‌جهت هستیم و عشق بی‌تناسب داریم.

بنابراین یک زن شیفته عشقی ناسالم را تجربه می‌کند.

مهر بی‌تناسب یعنی چه و شیوع آن در میان زنان به چه میزان است؟

به‌رغم همه نارضایتی‌ها، شیفتگی به‌قدری میان زنان شایع است که گمان می‌کنیم روابط زن و مرد نباید از این چارچوب خارج باشد. برای بسیاری از ما این تجربه بارها تکرار شده‌است. مهر بی‌تناسب معنایش این است که پیوسته به همسرمان فکر می‌کنیم و اسمش را عشق می‌گذاریم و اجازه می‌دهیم تا احساسات و رفتارمان را کنترل کند. می‌دانیم که به سلامتیمان لطمه می‌زند، می‌دانیم حالمان را خراب می‌کند و با این حال نمی‌توانیم از آن دست بکشیم. هیچ زنی برحسب اتفاق گرفتار عشق بی‌تناسب نمی‌شود. آنچه در این کتاب می‌خوانیم ویژگی‌های زنانی است که مهر بی‌تناسب دارند. نیازهای احساسی تنها نیاز به عشق و محبت را شامل نمی‌شود بلکه مهمتر از آن توجه به این حقیقت است که احساسات شما را نه‌تنها نپذیرفته‌اند بلکه آنها را نادیده گرفته و منکر شده‌اند.

بخشی از فصل اول کتاب: عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی‌جواب می‌گذارد

رابین نودوورد در این فصل از کتاب با اشاره به یکی از مراجعانش به نام جیل، ویژگی‌های زنانی را به نمایش می‌گذارد که عشق بی‌تناسب دارند. جیل بیان می‌کند که با مردها مشکل دارد. همیشه کاری می‌کند که مردان از او فاصله می‌گیرند. او می‌گوید که در شروع همه چیز خوب است، آنها از وی استقبال می‌کنند، پیشنهاد ازدواج می‌دهند ولی وقتی او را بهتر می‌شناسند پیشنهادشان را پس می‌گیرند.

برای مطالعه ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید.

این کتاب بعد از کتاب چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم و کتابهایی همچون وضعیت آخر یکی از پرفروشترین کتابهای روانشناسی دنیاست

 

زنان شیفته_رابین نوروود

 

Author: دریکساز

شماره پشتیبانی تلگرام 09336877408 در صورت عدم موفقیت در دانلود پیام دهید تا در تلگرام ارسال شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *