دانلود رایگان فوت و فن‌های نوازش (نوازش هنر عشق ورزیدن است)

دانلود رایگان فوت و فن‌های نوازش (نوازش هنر عشق ورزیدن است) علی شمیسا

«فوت‌ و فن‌های نوازش (نوازش هنر عشق ورزیدن است)» به قلم دکتر علی شمیسا (-۱۳۴۶) به مسئله مهم نوازش و ابعاد و انواع آن و هنر نوازیدن در روابط زناشویی می‌پردازد.

مفهوم نوازش، یکی از مفاهیم بسیار مهم در روابط انسانی است که اگر در زندگی کمرنگ یا حذف بشود، می‌تواند تأثیراتی مخرب برجای بگذارد. نوازش مفهومی است که به درجۀ پایین و بالا بودن هوش عاطفی مربوط می‌شود؛ یعنی هرچه هوش عاطفی فرد رشدیافته‌تر باشد، قطعاً در نوازیدن یا همان دادوستد عاطفی موفق‌تر عمل می‌کند و هر چقدر رشدنایافته باشد، در نوازیدن لنگ می‌زندو

مبحث نوازش در روابط زناشویی بسیار مهم است. اگر این موضوع نتواند جایگاه روان‌شناختی خود را در روابط زن و مرد پیدا کند، زوجین به‌یقین به لذت‌های عمیقی نخواهند رسید و همیشه با هم اختلاف خواهند داشت. اگرچه هر زن و شوهری به‌طور ابتدایی درصدی غریزی از این نوازش‌ها را می‌فهمند، ولی باز هم باید نوازش به‌روز شود، یعنی فرد پیش از هر چیز باید بتواند روش‌های نوازش نسل امروز را یاد بگیرد تا نوازش لازم را به همسر خود بدهد. وقتی مردی پی‌درپی به همسر خود بی‌تفاوتی کند، قطعاً همسر او گرسنۀ نوازش خواهد شد و ممکن است به‌مرور این حس را در خود سرکوب کند یا سر به عصیان بگذارد و نوازش‌های مورد نیاز خود را از روش‌های غیر طبیعی دریافت کند.

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

Author: دریکساز

شماره پشتیبانی تلگرام 09336877408 در صورت عدم موفقیت در دانلود پیام دهید تا در تلگرام ارسال شود