صفحه اصلیجستجو در مطالبایستگاه آگهی هاورود و درج آگهیدرج بنر تبلیغاتیمجله اینترنتی فروشگاه دریکسازبازاریابی و کسب درآمدثبت محصول و فروشبک لینک دهی رایگانتماس با ماگروه یاب و لینکیاب


 

 

جدیدترین تصمیمات درباره سربازان متاهل سال 94 9679

جدیدترین تصمیمات درباره سربازان متاهل سال 94 به گزارش مجله ی اینترنتی دریکساز به نقل از خبرگزاری ایرنا:  رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح، سربازان متأهل در نزدیکترین یگان محل سکونت همسر خدمت می کنند.
سردار سیدحمید صدر السادات گفت: سازمان وظیفه عمومی به عنوان یکی از پلیس های تخصصی ناجا، ماموریت تأمین سرباز، فراخوان و اعزام به خدمت و رسیدگی به درخواست های معافیت مشمولان را برعهده دارد.
به گزارش ایرنا وی افزود: براساس قانون خدمت وظیفه عمومی، افراد ذکوری که به سن ۱۸ سال تمام می رسند، باید وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند و برای تعیین تکلیف خدمتی به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +۱۰) مراجعه کنند.
صدرالسادات ادامه داد: این سازمان با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح به تناسب نیازمندی نیروهای مسلح، مشمولان را به یکی از نیروهای ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع برای انجام دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی معرفی می کند و همچنین بخشی از این سربازان بنا به نیاز نهاد ها و دستگاه های دولتی برای ادامه خدمت در اختیار این سازمان ها قرار می گیرند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان درخواست های اعزام به خدمت، معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت موارد خاص و غیره را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +۱۰) به این سازمان برای بررسی ارسال می کنند.
وی میزان درخواست های ارسال شده به این سازمان در سال گذشته را حدود سه میلیون درخواست عنوان کرد و افزود: بیشتر درخواست ها در خصوص معافیت های پزشکی، کفالت، ایثارگران، تحصیلی، تعویض کارت و جریمه مشمولان غایب است.
صدر السادات گفت: براساس بند ط تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ مشمولانی که بیش از هشت سال غیبت دارند با پرداخت جریمه از معافیت برخوردار می شوند.
وی افزود: همچنین بیش از ۲۸۸ هزار متقاضی در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند که پس از بررسی درخواست های این افراد، اطلاع رسانی لازم از طریق پیامک به آنها شده است.
صدر السادات درمورد سرباز حرفه ای گفت: موضوع سرباز حرفه ای صرفا در فضای مجازی مطرح شده و هنوز مفهوم سرباز حرفه ای در قانون تبیین نشده و اکنون مشمولان هنگام ورود به خدمت آموزش های لازم را می گذرانند.
وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه اطلاعات مربوط به انجام خدمت سربازان وظیفه در سامانه وظیفه عمومی کامل باشد پس از پایان خدمت ظرف ۱۰ روز تا یک ماه کارت پایان خدمت آنان صادر می شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به تمدید مهلت کارت های پایان خدمت قدیمی گفت: کارت های قدیمی پایان خدمت در حال حاضر اعتباری نداشته و مهلت تعویض کارت های قدیمی نیز به پایان رسیده و افراد هر چه سریع تر باید برای تعویض کارت خود به هوشمند اقدام کنند.
وی به مزایای هوشمند شدن کارت های پایان خدمت اشاره کرد و افزود: تراشه الکترونیکی کارت های هوشمند با دستگاه های مخصوص سازمان وظیفه عمومی قابل ملاحظه بوده و خلاصه ای از پرونده خدمت فرد به شمار می رود.
صدرالسادات یادآور شد: کارت های هوشمند به دلیل دارا بودن ضریب امنیتی بالا، امکان جعل را به حداقل رسانده است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص قانون کسر خدمت سربازی گفت: براساس اصلاحات قانون خدمت وظیفه عمومی در سال ۱۳۹۰ به مشمولانی که والدین آنها دارای ۳۰ ماه سابقه جبهه یا ۲۴ ماه سابقه اسارت یا دارای ۲۵ درصد جانبازی هستند معافیت ایثارگری تعلق می گیرد.
وی تصریح کرد: مشمولان فاقد غیبت متولد ۱۳۷۲ و قبل از آنکه والدین آنها در جبهه حضور داشته اما حد نصاب لازم را برای اخذ معافیت ایثارگری کسب نکرده اند، می توانند از مزایای کسر خدمت برخوردار شوند.
صدرالسادات با اشاره به نحوه خدمت سربازان متاهل گفت: افراد متأهل به نزدیک ترین مرکز آموزش محل سکونت همسر اعزام می شوند و طبق دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح در نزدیکترین یگان محل سکونت خدمت می کنند.
وی یادآور شد: هفت هزار متقاضی فاقد شرایط طرح جریمه مشمولان غایب هستند و حدود ۱۲ هزار درخواست دیگر نیز در حال بررسی است.
وی از تمدید مهلت واریز مبلغ جریمه مشمولان غایب خبر داد و گفت: آخرین مهلت واریز مبلغ جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی ۱۰ مهر ماه بود که به مناسبت هفته نیروی انتظامی این مهلت تا ۲۰ مهر ماه تمدید شده است.

تاریخ ثبت مقاله: 1394/8/4    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1394/8/4
منبع: مجله ی اینترنتی دریکساز
بازديد: 954
امتیاز: 0
نام کاربری نویسنده: majaleh

 

امتیاز دهی

لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید:


نظرات شما

شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:

نام و نام خانوادگی:

متن تصویر مقابل

 


کلمات کلیدی: سرباز ، سربازی ، معافیت ، معافیت های سربازی ، اخبار سربازی ، معافیت ، آموزشی ، دوره ی آموزشی ، طول خدمت ، خدمت سربازی

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان   محبوب کن - فیس نماپرفروش ترین محصولات دانلودی

پرفروش ترین محصولات پستی

پربیننده ترین محصولات

جديدترين محصولات سایت

 

بهترين سايت درج اگهي رايگان ...

دانلود نمونه سوالات آيين نامه ...

Code Center