صفحه اصلیجستجو در مطالبایستگاه آگهی هاورود و درج آگهیدرج بنر تبلیغاتیمجله اینترنتیفروشگاه دریکساز بازاریابی و کسب درآمدثبت محصول و فروشبک لینک دهی رایگانتماس با ماگروه یاب و لینکیاب

پاورپوینت تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي كالباسهاي حرارت ديده

11829
قیمت: 35,000 ریال
پاورپوینت تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي كالباسهاي حرارت ديده


پاورپوینت تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي كالباسهاي حرارت ديده
دانلود پاورپوینت تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي كالباسهاي حرارت ديده

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل:  ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید پاورپوینت : 

تعداد اسلاید : 30 صفحه

موضوع: هاي تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي (كالباسهاي حرارت ديده) فرآورده هاي گوشتي به فرآورده هايي اطلاق مي شود كه حداقل نيمي از آن را گوشت تشكيل داده باشد.
از نظر تكنولوژي فرآورده هاي گوشتي را به چهار دسته تقسيم مي كنند : 1ـ كالباس هاي حرارت ديده 2ـ كالباس هاي خام 3ـ كالباس هاي پخته 4ـ گوشت هاي عمل آمده تقريباً كليه كالباس و سوسيس هاي تهيه شده در كارخانه هاي فرآورده هاي گوشتي كشور ما از نوع حرارت ديده مي باشند.
كالباس و سوسيس (sausage) از نظر تكنولوژي اختلاف شاياني ندارند ومهمترين اختلاف آنها قطر پوشش است كه در كالباس بيشتر بوده و نيز ميزان آب افزودني است كه در سوسيس معمولاً بيشتر است.
كالباس هاي حرارت ديده كالباس هاي حرارت ديده فرآورده هايي هستند كه در تهيه آنها از حرارت (حدود 70 درجه سانتي گراد) استفاده مي گردد و متشكل از گوشت، چربي و آب مي باشند.
مهمترين مسئله در توليد اين گونه فرآورده ها اين است كه تركيبات فوق و مواد افزودني به آن به صورتي آميخته گردند كه هنگام حرارت دادن از يكديگر جدا نشده و فرآورده توليد شده داراي قوام و قابليت برش مطلوب باشد.
.
بنابراين نگهداري و جذب آب، پايداري چربي و ايجاد ساختار مناسب سه اصل مهم در توليد اين فرآورده محسوب مي گردد.
در اين رابطه پروتئين هاي ميوفيبريلي نقش بسزايي را ايفا مي كنند، زيرا بخش اعظم آنها در حين كوتريزاسيون به صورت قابل حل در آمده، قادر به جذب آب مي گردد.
به عبارتي ديگر كالباس هاي حرارت ديده فرآوردهايي هستند كه به وسيله خرد كردن و كوتريزاسيون گوشت، با حضور املاح به ويژه نمك طعام و افزودن مقدار ضروري از آب قادر به فعال كردن پروتئين هاي ميوفيبريلي به صورت فوق الذكر باشند.
با توجه به تكنولوژي معين در تهيه كالباس هاي حرارت ديده، اختلاف انواع مختلف آن بيشتر به علت تفاوت در نوع ادويه ها، ميزان و نوع چربي به كار رفته و ميزان آب افزوده شده و درجه خرد و ريز كردن (كوتريزاسيون) گوشت مورد مصرف و همچنين گوشت هاي نمايشي مي باشد.
مواد تشكيل دهنده و افزودني كالباس حرارت ديده 1ـ گوشت گوشت مورد استفاده بايد ظرفيت نگهداري آب بالايي داشته باشد.
بهترين و و مناسب ترين گوشت جهت تهيه كالباس حرارت ديده گوشت گرم مي باشد كه عبارت است از گوشت حاصله از دام هاي كشتاري قبل از آغاز جمود نعشي.
به طور متوسط اين زمان را تا حدود 6 ساعت پس ازكشتار تخمين مي زنند.
آكتين وميوزين نسبت به آكتوميوزين قابليت انحلال بيشتري دارند و در نتيجه ظرفيت نگهداري آب در گوشت تازه بالاتر است.
pH بالا نيز موجب حل شدن مقدار بيشتري از پروتئين هاي ميوفيبريلي مي گردد.
به علاوه به علت بازكردن ساختار مولكولي پروتئين هاي ميوفيبريلي از يكديگر، موجب ايجاد فضاي بيشتري جهت جذب و نگهداري آب خواهد شد.
براي حفظ ظرفيت بالاي نگهداري آب چند كار را مي توان انجام داد: – برش دادن گوشت كرم به قطعات كوچك و نمك پاشي و نگهداري تا مدت 3 روز در سردخانه – خرد كردن گوشت به قطعات كوچك ومنجمد كردن بدون نمك يا پس از نمك پاشي موجب حفظ WBC براي چند ماه مي شود.
گوشت هاي گرم منجمد شده بدون نمك را مي بايست توسط دستگاه چرخ گوشت زير صفر درجه چرخ نمود و بلافاصله وارد كوتر نمود تا صلابتمشاهده سایر محصولات این فروشنده

پاورپوینت تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي كالباسهاي حرارت ديده
تاریخ ثبت: 1396/3/28    تاریخ به روزرسانی: 1396/3/28
قیمت: 35,000 ریال
بازديد: 616
حجم فایل: 1.22 مگابایت
فروشنده: مغان ست


لطفا برای دانلود این محصول، لینک زیر را کلیک کنید. پس از آن می توانید ثبت سفارش کرده و به صورت آنلاین مبلغ را پرداخت نمایید و بلافاصله محصول را دانلود کنید.

دانلود


کلمات کلیدی: گوشتی ،فرآورده گوشتی ،دانلود پاورپوینت ،آموزش ،تحقیق ،مقاله ،پاورپوینت آماده ،تحقیق آماده ،مقاله آماده ،همکاری در فروش فایل ،محصولات دانلودی

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان   محبوب کن - فیس نمانظرات شما

شما می توانید در صفحه تماس با ما درباره محصول فوق نظر دهید:

شما می توانید درباره محصول فوق نظر دهید.

نام و نام خانوادگی: